Masz wybór…

Polska jest jednym z ostatnich krajów Europy, w których legalne przerwanie ciąży jest praktycznie niemożliwe. Wysoko rozwinięte państwa jak Francja, Niemcy, Szwecja, Dania, Włochy, Hiszpania, Anglia czy Austria zalegalizowały możliwość przeprowadzenia aborcji na życzenie, umożliwiając łatwy dostęp do zabiegu. W Polsce kobieta może usunąć ciążę tylko jeśli stanowi ona zagrożenie dla jej życia lub zdrowia, gdy powstała w wyniku gwałtu lub z powodu uszkodzenia płodu, jednak nawet te prawa nie są respektowane.

Stworzyliśmy tą stronę z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa kobiet pozbawionych właściwej opieki. Co 7 minut jakaś kobieta na świecie traci życie z powodu źle wykonanego zabiegu przerwania ciąży.  W niektórych krajach w wyniku powikłań po nielegalnej aborcji umiera co druga kobieta w wieku rozrodczym. Chcąc uchronić ich życie i zdrowie w latach 90. wprowadzono do obiegu leki umożliwiające farmakologiczne usunięcie niechcianej ciąży. Metoda ta jest na tyle bezpieczna, że została rekomendowana przez ONZ i Światową Organizację Zdrowia.

Nie namawiamy Ciebie do niczego, wierzymy jednak, że masz prawo do decydowania o swoim ciele i swojej przyszłości. Nie obawiaj się własnych myśli, odczuć i potrzeb. Pamiętaj, masz możliwość dokonania wyboru.